INFORMACJE O KURSIE

Dla kogo jest ten kurs?

Dla kogo jest ten kurs?

Mechanika? Inżynieria? Prawa fizyki? W nowym kursie LEGO® Brick Story zawarliśmy i uprościliśmy naukę podstaw tych przedmiotów. Pokazujemy dzieciom, że to ciekawe i zabawne!

Kurs LEGO® Brick Story przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-7 lat. Najnowszy zestaw edukacyjny LEGO® składający się z ponad sześciuset elementów, zachęca dzieci do eksperymentowania i konstruowania maszyn prostych i konstrukcji opartych o przekładnie.

Dzięki zajęciom twoje dziecko może dowiedzieć się w prosty sposób jak działa równoważnia, bloczki nieruchome, czy dźwignia bawiąc się klockami! Nawet najtrudniejsze pytania nurtujące młodych inżynierów zostaną „rozłożone na części” i wyjaśnione!

Całość kursu obejmuje 30 historyjek młodych inżynierów Maksa i Mii, którzy na co dzień stykają się nie tylko z ciekawymi problemami natury mechaniki i fizyki, ale i sytuacjami, z którymi spotykają w życiu dzieci. Uczniowie wraz z małymi ludzikami LEGO® tworzą co tydzień nowe ciekawe konstrukcje, pobudzając wyobraźnię i kształtując zdolności koordynacyjne, przestrzenne i motoryczne.

Całość uzupełnia ciekawy zeszyt ćwiczeń z historiami ludzików i naklejkami. Gwaratujemy praktyczną naukę i super zabawę!

Mechanika? Inżynieria? Prawa fizyki? W nowym kursie LEGO® Brick Story zawarliśmy i uprościliśmy naukę podstaw tych przedmiotów. Pokazujemy dzieciom, że to ciekawe i zabawne! Kurs LEGO® Brick Story przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-7 lat. Najnowszy zestaw edukacyjny LEGO® składający się z ponad sześciuset elementów, zachęca dzieci do eksperymentowania i konstruowania maszyn prostych i konstrukcji opartych o przekładnie. Dzięki zajęciom twoje dziecko może dowiedzieć się w prosty sposób jak działa równoważnia, bloczki nieruchome, czy dźwignia bawiąc się klockami! Nawet najtrudniejsze pytania nurtujące młodych inżynierów zostaną „rozłożone na części” i wyjaśnione! Całość kursu obejmuje 30 historyjek młodych inżynierów Maksa i Mii, którzy na co dzień stykają się nie tylko z ciekawymi problemami natury mechaniki i fizyki, ale i sytuacjami, z którymi spotykają w życiu dzieci. Uczniowie wraz z małymi ludzikami LEGO® tworzą co tydzień nowe ciekawe konstrukcje, pobudzając wyobraźnię i kształtując zdolności koordynacyjne, przestrzenne i motoryczne. Całość uzupełnia ciekawy zeszyt ćwiczeń z historiami ludzików i naklejkami. Gwaratujemy praktyczną naukę i super zabawę!

UCZYMY CZEGOŚ WIĘCEJ NIŻ ROBOTYKI

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Rozwijamy osobowość
Tysiące klocków, moc kolorów, różnorodne formy i kształty… Wybierając i łącząc ze sobą elementy, dzieci rozwijają zdolności manualne, pobudzają wyobraźnię i zdolności poznawcze.

Ćwiczą cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Tak kształtują swoją osobowość i przekraczają granice własnych możliwości.
Wyrabiamy nawyk samodzielności
Problemowo-zadaniowa formuła zajęć wymaga od uczniów samodzielnego poszukiwania rozwiązań. Takie podejście kształtuje przemianę mentalną i zmianę podejścia do problemów.

Zmienia myślenie od „nie wiem, nie umiem” do „spróbuję, dam radę”. Potem ten nawyk zostaje i nic nie jest już trudne, ani w szkole, ani w życiu.
Pobudzamy wyobraźnię przestrzenną
Samodzielne stworzenie konstrukcji, wymaga od dziecka wiele pomysłowości i twórczego myślenia. To proces od wymyślenia konceptu, po opracowanie ostatecznego wyglądu.

Tak dzieci ćwiczą kreatywność i zdolność tworzenia modeli przestrzennych. Potem geometria, czy matematyka jest łatwa.
Trenujemy myślenie analityczne
LEGO® wyzwania uczą podejmowania prób, oceniania wyników, odróżniania tego co dobre, od tego co nietrafione oraz przewidywania konsekwencji własnych działań.

To wymaga logiki i uczy analitycznego myślenia, kluczowej umiejętności, dzięki której dziecko będzie mogło radzić sobie dobrze w życiu.
Uczymy współpracy
Siła dobrze współpracującego ze sobą zespołu, może przenosić góry. Dlatego rozwiązywanie problemów na LEGO® zajęciach wymaga komunikacji i współpracy.

Części tworzone przez zespoły muszą pasować do siebie i stworzyć spójną całość. To wyrabia nawyk precyzji i odpowiedzialności.
Poszerzamy wiedzę o świecie
Każda lekcja jest „po coś”. To 30 różnych aspektów, poruszających zagadnienia z otaczającego nas życia, świata, a także tematy dot. emocji i relacji.

Dzieci bawiąc się, nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele niezbędnych im do życia rzeczy, uczą się na zajęciach.

Nie czekaj,
zapisz dziecko już teraz!

Zapisy trwają tylko do 23.09.2021
Zapisz dziecko teraz

KORZYŚCI DLA DZIECKA

Co zapewniamy w ramach kursu?

30 kreatywnych LEGO® lekcji
Roczny kurs obejmuje 30 lekcji x 75 min. Każda lekcja ubrana jest w fabułę i misję do wykonania. To wciąga dziecko w świat zabawy i motywuje niezauważalnie do samodzielnej i twórczej realizacji kolejnych zadań konstrukcyjnych (bez instrukcji).
Zestawy LEGO® do nauki
Zapewniamy najnowsze zestawy edukacyjne LEGO®, stworzone z myślą o rozwijaniu kluczowych kompetencji u dzieci (STEAM). To skuteczne narzędzia, które pomagają wydobyć naturalny potencjał dziecka, zaspokajając jednocześnie potrzebę zabawy.
Gwarancja małej grupy 10 osób
Dla nas każdy uczeń jest ważny i każdemu chcemy poświęcić uwagę. To szczególnie istotne w przypadku przedszkolaków. Dlatego pracujemy w małych grupach. Każdy ma szanse o coś zapytać, pokazać efekty pracy, być zauważonym i docenionym.
Nauczyciel z pasją
Zajęcia prowadzi pani nauczyciel-pedagog. Dobrze rozumie dziecięcy świat, ma mnóstwo cierpliwości, empatii i uśmiechu. Kocha dzieci i z wielką pasją wykonuje swoją edukacyjną misję. Stale wspiera i motywuje swoich podopiecznych do działania.
Mnóstwo radości i zabawy
Konstruowanie to proces twórczy i wysoce emocjonalny. Ubrany w fabułę gwarantuje mnóstwo uśmiechu i radości z twórczej zabawy. To ważna cecha lekcji, ponieważ zabawa jest najefektywniejszą formą nauki dzieci.
Certyfikat inżyniera
Na zakończenie każdy otrzyma imienny certyfikat inżyniera. To nie tylko nagroda za trud włożony w pracę na zajęciach, lecz przede wszystkim coś namacalnego, co buduje w widoczny sposób samoocenę dziecka.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Telefon:
+48 530 40 30 36
Email:
info@turbokids.pl