BUDUJ, PROGRAMUJ, BAW SIĘ I UCZ!

Zajęcia Robotyki LEGO® dla dzieci

Robotyka uczy umiejętności uczenia się - zadawania ważnych pytań i znajdowania skutecznych odpowiedzi. To najlepsza polisa ubezpieczeniowa na czas ciągłych zmian. Zajęcia to dziś świetna zabawa, jutro świetna praca dla twojego dziecka!

4-12
45-120 min

DLACZEGO WARTO

Uczymy najbardziej pożądanych na rynku pracy umiejętności, bawiąc się nauką

DLACZEGO WARTO

Uczymy najbardziej pożądanych na rynku pracy umiejętności, bawiąc się nauką

Siła zajęć TurboKIDS, to przede wszystkim nauczyciele z pasją, którzy pomogą Twojemu dziecku stać się, kim tylko zechce! Już od pierwszej lekcji najważniejsze dla nas jest, aby każdy nasz uczeń poczuł się ważny i wartościowy oraz uwierzył we własne możliwości!

W czasie lekcji, poprzez własnoręczne tworzenie „żywych” konstrukcji LEGO®, dzieci dostrzegają swoją moc sprawczą i odkrywają, że ich ręce potrafią więcej niż myśli głowa! Potem chętniej próbują i szukają rozwiązań, również w życiu.

W efekcie kierunkują swoje myślenie o sobie na: umiem, wiem, potrafię, dam radę! Tak klocek po klocku budują pewność siebie i kluczowe dla dorosłego życia kompetencje.

Zapisz się teraz

POMAGAMY DZIECIOM PRZEKRACZAĆ ICH GRANICE

Co dzieci robią na zajęciach TurboKIDS?

1

Budują

Budują maszyny i roboty LEGO® oraz patrzą jak i dlaczego działają.
2

Programują

Programują i ożywiają kodem własnoręcznie stworzone konstrukcje.
3

Uczą się myśleć

Uczą się myśleć analitycznie i wprowadzać swoje pomysły w życie.
4

Bawią się

Bawią się świetnie nawet, nie zauważając, ile się uczą i jak się rozwijają.

WYBIERZ ZAJĘCIA I REZERWUJ TERMIN

Oferta kursów z robotyki LEGO®

DLACZEGO WARTO?

Co daje dzieciom nauka w TurboKIDS?

Rozwijamy kreatywność
i wyobraźnię

Świat będzie potrzebował twórczych osób z własnymi pomysłami i umiejętnościami ich realizacji. YouTube ani Xbox nie da dziecku takich kompetencji, dlatego my dajemy je im już teraz.

Dzieci uczą się najlepiej poprzez zabawę: rozkładają problem na części pierwsze, szukają nowych kombinacji, łączą własne doświadczenia z obserwacjami z lekcji i znajdują nowe rozwiązania. Ich umysły i wyobraźnia pracują wtedy na maxa.

Kształtujemy wiarę
we własne siły

Dziecko potrafi więcej niż mu się wydaje, ale skąd ma o tym wiedzieć, skoro mózg myśli, że nie umie? By to zmienić wystarczy przyjść na LEGO® zajęcia i spróbować nowego wyzwania.

A potem spróbować jeszcze raz i jeszcze - aż do sukcesu. To nauka wytrwałości i przekraczania własnych ograniczeń. To budzenie swojego prawdziwego potencjału. Kształtuje pewność siebie i wzmacnia wiarę we własne siły. To zostaje na całe życie.

Zaszczepiamy pasję do
nauk ścisłych - STEAM

STEAM to Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics – wszystko, co ważne w obecnym świecie i kluczowe dla przyszłości Twego dziecka. Te dziedziny określą rozwój nowego świata.

Praca na narzędziach STEAM pozwala dziecku wejść w rolę inżyniera: budować modele, programować, eksperymentować i wyciągać wnioski ze zdobytych danych. Tak budzimy pasję do nauk ścisłych oraz pokazujemy ich praktyczne zastosowania w życiu.

Dajemy szansę na pracę
wzawodach przyszłości

TurboKIDS rozwija kompetencje przyszłości. Wiedza zdobywana na zajęciach może być pierwszym impulsem, który obudzi w dziecku zainteresowanie informatyką, robotyką, mechaniką czy innymi specjalnościami STEAM.

To rynek, który już jest ogromny, a zaczął rosnąć dopiero niedawno. Dzieci na razie cieszą się z ciekawych zajęć, a w przyszłości będą cieszyć się z doskonałej pracy i pensji.

Uczymy wytrwałości
w dążeniu do celu

Najszybciej uczymy się z własnych doświadczeń. Błąd to tylko kolejny krok do powodzenia. Dlatego na zajęciach pozwalamy dzieciom popełniać błędy i uczymy, jak mądrze z nich korzystać.

Trwale zmieniamy ich sposób myślenia, co przydaje się później w wielu życiowych sytuacjach, od szkoły po pracę w przyszłości. Gdy jako pierwszy znajdujesz idealne rozwiązanie, nikt nie pyta, ile wykonałeś prób. Wytrwałość ułatwia życie!

Mamy najlepszą siłownie
umysłową dla dzieci

Ciągłe próby, poprawianie się i eksperymentowanie stawia mózg na baczność i mobilizuje go do pracy. To prawdziwy trening umysłu, podobny do ćwiczenia mięśni w siłowni.

Regularne powtarzanie, stawianie sobie nowych wyzwań i wytrwałe dążenie do ich realizacji prowadzą do fantastycznych efektów. Wystarczy dawać dzieciom interesujące je wyzwania i patrzeć jak ich mózgi ćwiczą. To właśnie robimy!

Wyzwalamy motywację
do nauki

Do TurboKIDS dzieci przychodzą bo chcą, a nie muszą. Bo dajemy im edukację w formie jakiej oczekują! Bo budzimy ich motywację wewnętrzną i entuzjazm do nauki!

W TurboKIDS mogą dostrzec jak wiele potrafią już teraz i jakich jeszcze niezwykłych rzeczy mogą się nauczyć, gdy tylko zechcą. Wspaniale jest robić coś, co fascynuje, i co chwila odkrywać coś nowego. TurboKIDS zachwyca nauką!

Dajemy radość
i zabawę

Dzieci uwielbiają, gdy coś się dzieje, a budowanie to czyste działanie: wszystko się rusza, reaguje na gesty i sygnały, czasem nawet gra i świeci. Na dodatek dzieci mają bezpośredni wpływ na to, co robi ich robot, dzięki magicznemu językowi algorytmów.

TurboKIDS to edukacja pełna energii i zachwytu. Dzieci bawią się tak dobrze, że nawet nie zauważają, jak wiele się uczą. Dlatego stale dbamy by nie zabrakło im entuzjazmu do zabawy i nauki.

Zobacz opinie rodziców o zajęciach Lego

Anna Cherkowska
Anna Cherkowska
"Syn zachwycony zajęciami. Cały czas pyta kiedy będzie mógł iść znowu. Pozdrawiam wszystkich prowadzących."
Karolina Filipowicz
Karolina Filipowicz
"Jestem bardzo zadowolona. Zajęcia są przeprowadzane w ciekawy sposób przez profesjonalną kadrę. Warsztaty i półkolonie także :) Polecam każdemu, kto szuka czegoś wyjątkowego dla swoich dzieci bo na pewno będą one tak samo zadowolone :)"
Justyna Glegoła
Justyna Glegoła
"Polecam bardzo! Zarówno warsztaty jak i cotygodniowe zajęcia na które syn chodzi z ogromną przyjemnością. Zajęcia są ciekawe, pozwalają na rozwój motoryki małej oraz uczą kreatywności."
Asia Stekla
Asia Stekla
"Zajęcia są bardzo profesjonalnie prowadzone, jądra jest zgrana i bardzo dobrze współpracuje z dziećmi, półkolonie są bardzo ciekawe dla dzieci które chętnie uczestniczą w proponowanych zajęciach. Bardzo polecam :)"
Agnieszka Jacyno
Agnieszka Jacyno
"Bardzo dobra organizacja zajęć, syn bardzo zadowolony. Kadra sympatyczna z profesjonalnym podejściem do dzieci."
Jarosław Michał Dziurman
Jarosław Michał Dziurman
"Doskonała opieka, rozwój i zabawa dla dzieci. Ciekawe zajęcia dla najmłodszych i perfekcyjna organizacja formalności dla rodziców. "
Paulina Wieczorek
Paulina Wieczorek
"Zajęcia z TurboKIDS to świetnie zagospodarowany czas dla dziecka. Dziecko wraca z zajęć zadowolone i pełne niesamowitych wrażeń. Z niecierpliwością czeka na kolejne spotkania."
Jadwiga Pawłowska
Jadwiga Pawłowska
"Kadra bardzo profesjonalna i gotowa do pomocy. Nic dodać nic ująć, bardzo polecam. Warsztaty ciekawe i edukacyjne. Akademia rozumie jak nauczać dzieci, półkolonie Lego to hit."
Agnieszka Borzym
Agnieszka Borzym
"Mój syn Dominik był zachwycony i nie może się doczekać kolejnych zajęć. Bardzo polecamy wszystkim miłośnikom lego."
Patrycja
Patrycja
"Fantastyczne zajęcia. Syn 8 lat, bardzo zadowolony. Z niecierpliwością czekał na każde kolejne spotkanie."
Gabriela Regmunt
Gabriela Regmunt
"Akademia jest cudowna! Moje rodzeństwo nigdy nie wracało tak szczęśliwe i naładowane pozytywną energią! Kadra jest najlepsza pod słońcem, rozumieją dzieciaki i wiedzą czego im potrzeba."

ZMIENIAMY DZIECI W INŻYNIERÓW

9 najważniejszych umiejętności,
których nauczy się Twoje dziecko

Odnajdzie swoją pasję
Dzieci potrafią budować z klocków godzinami. A co może zdarzyć się, gdy te klocki mają: czujniki, komputer i można je „ożywić”?

Wtedy może się okazać, że zwykłe-niezwykłe klocki staną się początkiem fascynacji na całe życie. A wtedy można być spokojnym o przyszłość dziecka. Odnalezienie własnej pasji, daje siłę i odwagę kroczenia drogą własnych marzeń.
Uwierzy w siebie
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Sukces odnoszą ci, którzy potrafią zmusić się do pracy.” Robotyka pomaga to zrozumieć.

Budowanie i programowanie skomplikowanych konstrukcji, to żmudna praca. Gdy coś nie działa, trzeba się cofać, poprawiać konstrukcję i kod.

Na robotyce można poczuć jak smakuje porażka, i ile sił kosztuje zwycięstwo. To uczy wytrwałości i kształtuje poczucie własnej wartości.
Nauczy się współpracy
Siła dobrze współpracującego ze sobą zespołu, może przenosić góry. Dlatego rozwiązywanie problemów na zajęciach wymaga komunikacji i współpracy.

Elementy konstrukcji tworzone przez zespoły muszą pasować do siebie i tworzyć całość. To wymaga stałej komunikacji. Wyrabia nawyk odpowiedzialności i precyzji. Potem jest łatwiej w szkole i pracy.
Pozna branżowy język
Inżynierowie automatyki w swojej pracy porozumiewają się „językiem obcym”, niezrozumiałym dla postronnych.

Moduł, knob, belka, pin z luzem, przekładnia kątowa, ślimak, zmienna, pętla inkrementująca - można by wymieniać w nieskończoność. Trzeba poznać ten język, by umieć się komunikować na poziomie i być kimś w świeci inżynierii.
Nauczy się programowania
Automatyka wymaga precyzji, dlatego poza niezawodną elektroniką potrzebne są precyzyjne algorytmy sterujące.

Zbudowane konstrukcje, programujemy tak, jak prawdziwi inżynierowie np. w LabView. Mierzmy sygnały, analizujemy i przetwarzamy dane, sterujemy i reagujemy na otoczenie. To uczy myślenia i najbardziej pożądanych na rynku pracy umiejętności.
Nabędzie wiedzę „STEAM”
STEAM z en. to nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka - dziedziny wiedzy, które łączą w sobie wszystko.

Projekty realizowane na zajęciach bazują na STEAM, zapewniając i kształcąc w fundamentalny sposób ogólną wiedzę o świecie. Wiedzę, potrzebną zarówno w szkole, jak i poza nią. A wszystko w praktyce.
Rozwinie wyobraźnię przestrzenną
Samodzielne stworzenie konstrukcji, wymaga od dziecka wiele pomysłowości i twórczego myślenia. To proces od wymyślenia konceptu, po opracowanie ostatecznego wyglądu.

Tak dzieci ćwiczą kreatywność i zdolność tworzenia modeli przestrzennych. Potem geometria, czy matematyka jest łatwa, a złożenie mebli z IKEA to pestka!
Nauczy się rozwiązywania problemów
Lekcje zostały zaprojektowane w sposób, który rozwija abstrakcyjne i krytyczne myślenie, niezbędne do rozwiązywania złożonych problemów.

Uczą obserwacji, wnioskowania i logicznego postępowania podczas szukania najlepszych rozwiązań. Potem nie ma problemów, są tylko wyzwania, którym trzeba sprostać.
Zrozumie sens uczenia się
Jak sprawić, by rozsypane klocki i skomplikowana elektronika zamieniły się w działającego robota lub przydatną maszynę?

Tego właśnie uczymy na zajęciach. A dążąc do celu poznajemy w praktyce przydatność i sposób zastosowania mechaniki, fizyki, matematyki i informatyki. To bardzo praktyczna wiedza, która otwiera drzwi do najlepszych uczelni i dobrze płatnej pracy.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę zapisać dziecko na zajęcia LEGO?
Zapis zrobisz wygodnie online, nie ruszając się sprzed ekranu komputera. Kliknij u góry czerwony przycisk "Zapisz dziecko", wybierz miasto i znajdź kurs dopasowany do wieku dziecka. Formularz zapisu poprowadzi cię za rękę krok po kroku. Po udanym zapisie otrzymasz potwierdzenie sms-em oraz elektroniczną umowę na email.
Jaki jest numer konta do opłat za zajęcia?
Swój indywidualny numer konta do wpłat za zajęcia znajdziesz w mailu z dnia zapisu oraz w elektronicznej umowie (załącznik maila). Numer rachunku możesz też sprawdzić na naszej stronie www w sekcji Dla rodziców (na górze strony).
Na czym polegają płatności w systemie "równe raty"?
Raty miesięczne, które płacisz nie są opłatami za dany miesiąc kalendarzowy, lecz systematyczną spłatą ceny za cały kurs. Załóżmy, że roczny kursu 30 zajęć x 75 min. kosztuje 1650 zł. Oznacza to, że my w ciągu roku szkolnego zrealizujemy 30 lekcji zgodnie z terminarzem umowy, a Ty w równych ratach 10 rat x 165 zł, spłacisz cenę za cały kursu.
Gdzie mogę sprawdzić grafik z terminami zajęć?
Grafik z terminami w które dobywają się zajęcia znajdziesz w mailu z dnia zapisu oraz w elektronicznej umowie (załącznik maila). Terminarz możesz też sprawdzić na naszej stronie www w sekcji Dla rodziców (na górze strony).
Co w przypadku nieobecności dziecka?
W przypadku choroby/wyjazdu i nieobecności dziecka na zajęciach, istnieje możliwość odpracowania zajęć w innym terminie. Zaległe zajęcia można odrabiać przez cały rok szkolny, po wcześniejszym umówieniu się.
Czy można zrezygnować z zajęć w trakcie kursu?
W przypadku chęci rezygnacji z kursu, można w dowolnym momencie wypowiedzieć umowę. Obowiązuje 30-to dniowy okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego. Wypowiedzenie umowy można przesłać mailowo na adres podany w umowie lub ogólny adres organizatora widniejący na stronie www.
Czy dzieci budują w parach, czy samodzielnie?
Stawiamy na komfort zajęć robotyki LEGO®. Dlatego grupy zajęciowe są małe (10-12 dzieci), a każde dziecko ma zapewniony swój indywidualny zestaw LEGO® i tablet/laptop z instrukcjami i oprogramowaniem do kodowania. Dzięki temu każdy może pracować swoim własnym tempem, bez presji czasu i budować to co chce, tak szybko jak potrafi. Dzieci bardzo cenią sobie wygodę pracy jaką im zapewniamy.
Kto prowadzi LEGO zajęcia z dziećmi?
Od ponad 7 lat dysponujemy sprawdzoną kadrą własnych nauczycieli i instruktorów, którzy pracują z dziećmi, ucząc robotyki i programowania w TurboKIDS. U nas nie ma sezonowych instruktorów z przypadku, ponieważ pracujemy cały czas własnym, sprawdzonym zespołem. Możesz czuć się bezpiecznie oddając dziecko pod opiekę odpowiedzialnych, energicznych i doświadczonych w pracy z dziećmi nauczycieli. Nasi wychowawcy mają nie tylko niezbędne szkolenia, kursy i badania, ale coś o wiele bardziej cennego – pasję do tego co robią i wysoki poziom zaangażowania.